بازار صنعت آب کشور
جستجو
درج آگهی رایگان
چربی گیر فایبرگلاس
چربی گیر فایبرگلاس

جداکننده روغن و آب، قطعه ای از تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب است که برای جداسازی مخلوط روغن و آب به اجزای جداگانه آن ها استفاده می شود. انواع مختلفی از جداکننده روغن و آب وجود دارد. هر کدام قابلیت تفکیک روغن مختلفی دارند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. جداکننده های آب و روغن می توانند برای تصفیه انواع آلودگی های موجود در آب از جمله روغن شناور آزاد، روغن امولسیون، روغن حل شده و مواد جامد معلق طراحی شوند. همه انواع جداکننده روغن قادر به جدا کردن تمام آلاینده ها نیستند. “روغن” را می توان به معنای روغن های معدنی، گیاهی، حیوانی و هیدروکربن های مختلف دانست.

پارامتر های موثر در جداسازی روغن ها

– اندازه قطرات روغن و تراکم آن

– ویسکوزیته روغن

– میزان کیفیت مورد نظر آب پس از جدا شدن روغن

فایبر گلاس

فایبر گلاس نوعی پلاستیک تقویت شده با استفاده از فیبر شیشه است. الیاف ممکن است به طور تصادفی مرتب شوند و سپس در یک ورق صاف شوند یا اینکه مانند یک پارچه بافته شوند. بافت و ماتریس پلاستیکی می تواند از جنس رزین های مختلف باشد. فایبر گلاس، ارزان تر و انعطاف پذیر تر از فیبر کربن است. از نظر وزن نسبت به بسیاری از فلزات سبک تر ولی در عین حال قوی تر است، دارای تابش غیر مغناطیسی، غیر رسانا، شفاف به الکترومغناطیسی است ، می تواند به شکل های پیچیده ای شکل داده شود، و از نظر شیمیایی در بسیاری از شرایط بی اثر است. موارد استفاده از فایبر گلاس در صنایع مختلف از جمله تصفیه آب و فاضلاب، هواپیما سازی، قایق سازی، اتومبیل، وان و محوطه حمام، استخر شنا، وان، مخازن سپتیک، مخازن آب، سقف، لوله، روکش مواد فلزی و کست های ارتوپدی است. پوشش های فایبر گلاس، جلوی نشر بو را می گیرند که این خود مهر تاییدی برای استفاده از آن ها در صنایع تصفیه پساب است.

موارد مصرف فایبر گلاس در تصفیه فاضلاب

از اوایل دهه ۱۹۷۰، مزایای مخازن زیرزمینی فایبرگلاس بارها و بارها ثابت شده است. کیفیت بالای این محصولات،‌عمر بالای آن ها و مزایای دیگر، این محصولات را ایده آل کرده است. مخازن فایبرگلاس، انبار نفت بخش عمده ای از مخازن زیرزمینی خریداری شده توسط آمریکای شمالی را تشکیل می دهد. پس از مشاهده این مزیت ها، چربی گیر فایبر گلاس نیز ساخته شد. چربی گیر فایبر گلاس از مقاومت در برابر خوردگی برخوردار بوده و نیازی به پوشش داخلی یا محافظ کاتدی ندارد. این چربی گیر، ظرفیت های مختلفی دارد و از یک جداره تا دو جداره آن نیز یافت می شود.

چربی گیر فایبر گلاس و ویژگی های آن

چربی گیر فایبر گلاس به منظور جداسازی روغن ها و گریس های آزاد و پراکنده (و همچنین مقادیر ناخالص مواد جامد معلق) از فاضلاب یا جریان های فرآیندی طراحی شده است. زمانی که چربی گیر فایبرگلاس با طراحی مناسبی انجام شود و بر اساس نیاز شرکت بهینه شود،‌ هزینه فرآیند برای کارخانه ها بسیار کاهش می یابد. چربی گیر ها معمولاً اولین مرحله از هر سیستم تصفیه فاضلاب هستند. با این وجود، در برخی موارد می توان از دستگاه چربی گیر به عنوان تجهیزات تصفیه مؤثر “انتهای لوله” نیز استفاده کرد. یکی از بهترین چربی گیر ها، چربی گیر های فایبر گلاس است که عموما از روش گرانش نوع همبستگی استفاده می کند.

از سری ویژگی های این چربی گیر ها می توان به حذف قطرات روغن آزاد برای دستیابی به کیفیت پساب ۱۰ ppm، عمر طولانی، مقاومت مناسب،‌ حمل و نقل و نصب آسان و قیمت مناسب آن ها اشاره کرد.

کاربرد چربی گیر فایبرگلاس

یک سیستم چربی گیر فایبر گلاس، به طور گسترده برای کاربردهای مختلف صنعتی استفاده می شود. چربی گیر فایبر گلاس روغن ها، مایعات هیدرولیک، کالاهای مبتنی بر نفت و سوخت ها را از آب خارج می کند. برای اطمینان از صحت تصفیه فاضلاب و عدم وجود روغن در آبی که به فاضلاب می رود، نیاز به استفاده از سیستم چربی گیر است. آب بازیافت شده در فرآیند می تواند بارها و بارها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از سیستم جداکننده آب روغنی دارای چندین مزیت است و مهمترین مزیت استفاده از چنین سیستم هایی این است که باعث کاهش آلودگی در محیط می شود. مزیت دیگر چربی گیر فایبرگلاس این است که نه تنها سازگار با محیط زیست هستند بلکه به صنایع نیز در صرفه جویی در پول کمک می کنند. فرایند جداسازی آب و روغن بر محور اختلاف وزن روغن و آب می چرخد. جداکننده آب و روغن محصولی از دنیای پیشرفته فناوری است که خود را برای سایت های ساخت و ساز، مهندسی دریایی و سایر امکانات با ارزش و مفید نشان داده است. این جداکننده ها قادر به از بین بردن روغن از فاضلاب هستند تا آب تمیز پس از آن در معرض فرآیندهای بعدی یا تصفیه قرار گرفته و پس از پاک شدن کامل، مجدداً به سیستم آب برگردد. توجه به این نکته بسیار مهم است که این تجهیزات فقط به حذف روغن محدود نمی شوند بلکه می توانند مواد شیمیایی خطرناک دیگری را نیز از فاضلاب جدا کنند.

تمیز کردن چربی گیر فایبر گلاس

جداکننده روغن و آب (OWS) قطعه ای از تجهیزات است که برای جداسازی مخلوط روغن و آب در اجزای جداگانه آن ها استفاده می شود. انواع مختلفی از جداکننده روغن و آب وجود دارد. هر کدام قابلیت تفکیک روغن مختلفی دارند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. جداکننده های آب روغنی پس از در نظر گرفتن پارامترهای عملکرد جداسازی روغن و ملاحظات هزینه و چرخه عمر طراحی و انتخاب می شوند. بسیاری از تأسیسات صنعتی برای جلوگیری از ورود آلودگی روغنی به آب های سطحی و زیرزمینی و رعایت استاندارد های تخلیه شهری، به جداکننده های روغن و آب تکیه می کنند. جدا کننده های روغن و آب، باعث می شوند که آب  کثیف و روغنی وارد محیط زیست نشود و آن را در معرض خطر قرار ندهند. حال این جدا کننده ها قطعا ظرفیتی دارند و پس از آن باید آن ها را تمیز کرد. تمیز کردن چربی گیر فایبر گلاس بدین صورت است:

۱- مایع را از مخزن جداکننده خارج کنید. ( تخلیه مخزن)

۲- لجن ها و مواد جامد را از پایین مخزن با کاردک مخصوص جدا کنید و توسط کامیون های مخصوص تخلیه به محیط دیگر منتقل کنید.

۳- بسته های صافی و سیستم های حباب را تمیز بشوئید.

۴- اگر سیستم نیاز به تعمیر داشت آن را تعمیر کنید.

۵- بازگشت صفحات همزن تمیز شده به مخزن

ویژگی های چربی گیر فایبرگلاس

۱- چربی گیر فایبر گلاس، مدل های تک جداره و دو جداره دارد.

۲- چربی گیر فایبر گلاس عموما، اندازه ای از ۶۰۰ گالن تا ۵۰،۰۰۰ گالن دارد.

۳- سرعت جداسازی بالایی دارد.

مزایای چربی گیر فایبرگلاس

۱- چربی گیر فایبر گلاس، به راحتی نصب می شود و در دو نوع رو زمینی و زیر زمینی به فروش می رسد.

۲- چربی گیر فایبر گلاس بادوام، مقاوم در برابر میزان خاصی از فشار و مقاوم در برابر خوردگی است.

۳- چربی گیر فایبر گلاس در سایز های مختلف ساخته می شود.

۴- چربی گیر فایبر گلاس، سبک است و قابلت حمل آن بسیار آسان است.

۵- امکان بازرسی و بررسی آن نیز بسیار آسان است.

۶- از آن جایی که چربی گیر فایبر گلاس،‌ در نوع زیرزمینی نیز به فروش می رسد، میزان فضا و زمین کمتری اشغال می کند.

محدودیت های چربی گیر فایبرگلاس

چربی گیر فایبر گلاس، به دلیل جنس استفاده شده در ساختار آن ها، انعطاف لازم و کافی را ندارد و ممکن است دچار ترک خوردگی و شکستگی شود.

برای اتصال دادن دو بخش فایبرگلاس، اتصالات پلی اتیلنی استفاده می شود که خود عامل نشت کردن فاضلاب است.

شرکت تصفیه فاضلاب اوژن با سال ها ارائه خدمات فروش تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب، در راستای فروش چربی گیر های مختلف فعالیت دارد. برای انتخاب بهترین چربی گیر مناسب برای محیط کار خود، با متخصصان شرکت تصفیه فاضلاب اوژن تماس حاصل فرمایید.