بازار صنعت آب کشور
جستجو
درج آگهی رایگان
چربی گیر بتنی
چربی گیر بتنی
چربی گیر بتنی

چربی گیر، برای اولین بار به جهت جدا سازی نفت وارد شده به دریا توسط کشتی های نفت کش به کار گرفته شد. چربی گیر، می تواند با سیستمی که دارد، روغن و آب را از یک دیگر جدا کند. هر چربی گیر توانایی جداسازی نوع خاصی از روغن را دارند و تمامی روغن ها توسط یک مدل سیستم چربی گیر جدا نمی شوند. روغن ها با منشا گیاهی، حیوانی و صنعتی، از نظر سایز و نوع متفاوت هستند. برای مثال،‌ روغن امولسیونی، ‌روغن آزاد شناور و روغن حل شده ممکن است در آب موجود باشند که هر کدام با چربی گیر دارای روشی خاص قابل جداسازی است. چربی گیر ها همچنین در کنار جداسازی روغن، می توانند جامدات معلق در فاضلاب را نیز جدا کنند.

از انواع چربی گیر های رایج می توان چربی گیر API، چربی گیر CPI، چربی گیر هیدرو سایکلون و … نام برد.

اساس کار چربی گیر ها،‌ جاذبه زمین، دانسیته روغن، ویسکوزیته و دمای آب،‌ سایز ذرات روغن، میزان کیفیت آب مورد نظر، جریان ورودی فاضلاب به چربی گیر و …. وابسته است. چربی گیر ها همچنین از مواد مختلفی از جمله، فایبرگلاس، پلی اتیلن، بتن و …. ساخته می شوند. در ادامه با چربی گیر بتنی بیشتر آشنا خواهید شد.

بتن

بتن ماده کامپوزیتی است که از سنگ دانه هایدرشت و محکم با خمیر سیمان ( ترکیب سیمان و آب)  تشکیل شده است. بتن با گذشت زمان سخت می شود. در گذشته از سیمان های دارای پایه آهکی استفاده می شد اما گاهی اوقات از سیمان های هیدرولیک دیگر مانند سیمان آلومینیوم کلسیم یا سیمان پرتلند برای تشکیل بتن استفاده می شود. بتن، ‌بسیار مقاوم و با دوام است اما مقاومت بسیار زیادی در مقابل خوردگی، تنش، ‌فشار، ضربه و …. ندارد که می توان از این ها به عنوان معایب بتن یاد کرد. برای کاهش تنش و شکستگی بتن از بتن آرمه یا میله های تقویت کننده فولاد، الیاف فولادی، الیاف کربن، الیاف شیشه یا الیاف پلاستیکی در ساختار شی بتنی استفاده می شود.

چربی گیر بتنی

چربی گیر بتنی،‌ سیستم چربی گیری است که به صورت مشخص از جنس بتن ساخته شده است. این چربی گیر که در یک سیستم تصفیه فاضلاب ادغام می شود، به بهبود فرآیند تصفیه و تکامل آن کمک می کند. اساس کار سیستم، جاذبه زمین و دانسیته روغن است. چربی گیر بتنی، در سایز ها و اندازه های مختلف ساخته می شود که این اندازه بنا به میزان تولید فاضلاب بستگی دارد. این سیستم را می توان به دستگاه هشدار ضخامت روغن مجهز شود تا زمانی که ضخامت روغن بالا تر از حد خاصی رفت، این هشدار اعلان شود.چربی گیر بتنی عموما از ظرفیت ۳ لیتر تا ۱۲۰ لیتر در ثانیه در دسترس هستند که این موضوع نیز بر اساس میزان تولیدات فاضلاب تعیین می شود. روکش بتونی چربی گیر پیش از ساخت حتما ضد آب شده است تا مشکلات ناشی از برخورد فاضلاب و بتن به وجود نیاید. چربی گیر بتنی، از اولین چربی گیر های مورد استفاده بوده است.