بازار صنعت آب کشور
جستجو
درج آگهی رایگان
ساید چنل
ساید چنل
ساید چنل

ساید چنل یا دمنده ها تجهیزات هستند که هوا در محیط را با فشار زیاد یا کم فشار منتقل می کنند. و فن را با نیروی دریافتی از موتور می چرخانند. بلوئر رینگی و بلوئر حلقه ای از مهم ترین بلوئرهای تولیدی شرکت اوژن اطلس سپهر است.

ساید چنل یک تجهیزات لوله کشی است که فن را با نیرویی که از موتور دریافت می کند ساید چنل ، هوا را در محیط جریان زیاد یا فشار کم انتقال می دهد. فن موجود در بلوئرها در قسمت مکش هوا را چرخانده و خلاء ایجاد می کند. هوای سپس به سمت خروجی رانده می شود. از ساید چنل اغلب برای جابجایی هوا استفاده می شود. دمنده های تجاری شرکت اوژن اطلس سپهر از نظر اندازه ، کارایی و فناوری مطمئن ترین بوده و شما می توانید از این دستگاه به نحو احسن استفاده کنید و البته در در دوره تولید، دستگاه های جدیدی با ویژگی های جدیدی تولید می شود.

مشخصات ساید چنل شرکت اوژن اطلس سپهر

دمنده های سانتریفیوژ شرکت اوژن اطلس سپهر دارای فن ، موتور بسیار برقی بدون موتور و تعمیر و نگهداری و شکل های مختلف نصب (افقی و عمودی) هستند. دارای فشار و خلاء بالایی است و می تواند هوای بدون روغن تولید کند. نصب و نگهداری بدون موتور AC آسان است. لرزش با توازن پویا حداقل است. می توان آن را به صورت افقی و عمودی بر روی دستگاه سوار کرد. سوئد SFK یا بلبرینگ NSK ژاپنی برای طول عمر بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و بدون هیچ مشکلی می تواند برای ۳-۵ سال استفاده شود.

دمنده ها فشار کم فشار گاز با فشار دیفرانسیل معمولی ۵-۲۰ psi (تقریباً ۰.۳ تا ۱.۳.۳ بار) هستند. چه به دلیل بروز لرزش دمنده ، خرابی و یا روغن کاری و گرمای بیش از حد ، این دستگاه ها اغلب در لیست تجهیزات مشکل ساز بسیاری از واحدهای صنعتی یافت می شوند. متأسفانه بسیاری از اعتبارات های پروژه و تخصیص های پولی براساس همین هزینه های پایین است. این امر اغلب غالباً مناقصه های کم سابقه ای را انتخاب می کند که ماشین های غیر قابل اعتماد آنها تمایل به پیروزی در رقابت تأمین کننده دارند. چنین دستگاه هایی به ندرت انتظارات کارخانه های مدرن را برآورده می کنند.

 

تجهیزات ساید چنل یا دمنده ها
ساید چنل یا دمنده ها تجهیزات هستند که هوا در محیط را با فشار زیاد یا کم فشار منتقل می کنند

مزایای استفاده از ساید چنل

ساید چنل شرکت اوژن اطلس سپهر به گونه ای طراحی شده اند که در هر زمان با کیفیت بوده و شما می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده می شود.

 • حداکثر سرعت جریان هوا ۲۵۰۰ mbar / h
 • حداکثر فشار می تواند ۱۰۰۰ mbar
 • عملکرد دمای بالا (حداکثر: ۱۳۰ درجه سانتیگراد)
 • محیط کار آرام (۵۰-۸۵ dBA)
 • سازگار با محیط زیست به دلیل عدم کار و سطح آلودگی
 • با تنظیم تعادل پویا ، حداقل لرزش
 • نصب آسان ومناسب برای جهت های افقی و عمودی
 • SKF سوئدی
 • بلبرینگ NSK ژاپنی
 • کارایی و ماندگاری طولانی و بلندمدت
 • ۳-۵ سال کار بدون دردسر در شرایط عادی
معرفی انواع سایدچنل
برخی از ساید چنل ها تک مرحله ای یا دو مرحله ای هستند

انواع ساید چنل

 • ساید چنل تک مرحله ای: ساید چنل تک مرحله از انواع دمنده های مختلف از ۴۰ تا ۱۳۷۰ در محدوده جریان ، فشار ۰-۴۶۰ mbar و در نیروهای حرکتی در محدوده ۰.۲ تا ۱۸.۵ کیلو وات هستند.
 • ساید چنل دو مرحله ای: ساید چنل دو مرحله ای انواع مختلفی از دماهای مختلف از ۸۸-۲۰۵۰ جریان دارند ، فشارهایی از ۰-۶۷۰ mbar و قدرت موتور در محدوده ۰.۷ تا ۲۵ kw هستند.

انتخاب بلوئر

مهمترین اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب دمنده (برای هوا) به شرح زیر است.

 • سرعت لازم برای جریان هوا
 • فشار مثبت دمنده ای که برای انتقال هوا (مانند mbar، bar، mSS)
 • مقدار خلاء دمنده (-mbar، -bar)
 • دمای محیط

اصول کار ساید چنل

بلوئرها فشار گاز جذب شده را با مجموعه ای از حرکات گرداب ایجاد شده توسط حرکت گریز از مرکز پروانه افزایش می دهند. وقتی پروانه در حال چرخش است ، کانال های موجود در پروانه هوا را با حرکت گریز از مرکز حرکت می کنند و یک حرکت مارپیچ اتفاق می افتد. در طی این حرکت ، گاز به طور مداوم در امتداد کانال فشرده می شود و فشار بصورت خطی افزایش می یابد. هوای تحت فشار از مجرای خروجی دمنده به نصب مورد استفاده منتقل می شود.

نحوه استفاده از بلوئرها

یک ساید چنل خوب با تجهیزات کمکی ، می تواند در درازمدت به کار برود. وجود شیرهای ایمنی یا سیستم محافظت از انتقال باعث افزایش عمر دمنده خواهد شد زیرا ممکن است انسداد در نقاط مکش و تخلیه ایجاد شود. برای جلوگیری از تجمع خاک و ظرفیت مناسب ، باید هوای موجود در دمنده فیلتر شده و منتقل شود. عدم استفاده از فیلترها باعث سایش در داخل دمنده ها می شود. از دمنده ها نباید در جهت مخالف چرخش موتور استفاده شود. عمر بادگیرهای معکوس از هوای موجود در خروجی کوتاه تر است.

ساید چنل یا بلوئر
ساید چنل یا بلوئر

موارد کاربرد از بلوئرها

از ساید چنل ها در فرآیندهای مختلفی از جمله غذا ، حمل و نقل ، حامل گرانول و غیره از نظر منطقه استفاده استفاده می شود. بلورها ، به عبارتی از پمپ های خلاء در شستشوی مواد غذایی ، تجهیزات حمل و نقل نقاله پودر گرانول ، تجهیزات مکش ، استخراج گرد و غبار صنعتی ، حمل و نقل کاغذ ، دفع گاز ، دستگاه های پرش بطری ، دستگاه های پر کننده اتوماتیک ، صنعت برش کاغذ ، فرآیند چاپ کاغذ ، حذف گرد و غبار استفاده می شود. تولید تجهیزات ، از آن به طور موثری در شستشوی خودرو ، کارخانه های درمانی ، پوشش ، خشک کردن بطری ، شستشوی میوه های ، سیستم های گرمایش استفاده می شود.

دیفیوزر و  ساید چنل

دیفیوزرها تجهیزات نصب هستند که در کف استخرهای تصفیه بیولوژیکی در تصفیه خانه فاضلاب قرار می گیرند و این امکان را فراهم می کند که هوای ایجاد شده توسط دمنده ها در حباب های کوچک وارد استخر شود. بنابراین ، حلالیت اکسیژن در فاضلاب در حداکثر سطح بوده و به راندمان تصفیه بالایی می رسد.

ساید چنل و بلوئر در صنایع پتروشیمی

از میان ده ها دلیل دیگر ، ممکن است تیم های پروژه ای را ذکر کنیم که بندرت از نظر قابلیت اطمینان دستگاه در آینده یا به روز بودن پاسخگو هستند. همچنین با توجه به هزینه اولیه وارد کردن دمنده ها با استاندارد تر کمپرسور گریز از مرکز API 617 بسیار سازنده ، دمنده ها در صنایع پتروشیمی با استاندارد سختگیرانه API 617 و فن فشار کم صنعت از بین رفته اند. گزینه های تهیه از این رو ، حبابها اغلب به عنوان فقط استاندارد تولید کننده خریداری می شوند. اما لازم نیست حتما بدان صورت باشد.

دمنده سایدچنل
دمنده سایدچنل

دمنده های خلاء

دمنده های جاروبرقی میزان خلاء کم با سرعت جریان حجمی بالا را دارند ، یعنی ظرفیت مکش بالایی دارند. بادگیرهای خلاء همچنین به کمپرسور کانال جانبی گفته می شوند و انرژی جنبشی یک چرخ را به هوا منتقل می کنند و حرکت چرخشی را به فشار و از این رو خلاء تبدیل می کنند. دمنده ها عموماً بدون روغن و روانکاری هستند ، هیچ پالس در خروجی ایجاد نمی کنند. دمنده های خلاء بیشتر در حمل و نقل گرانول و پودر در سیستم های انتقال مواد اولیه استفاده می شوند.

 • نکته – برای اطمینان از اینکه هواکش فقط سطح مورد نیاز خلاء را ایجاد می کند ، از دمنده های خلاء استفاده کنید.
 • نکته – برای دمنده های خلاء جدید ، فقط بلوئرهای دارای VSD را خریداری کنید.

تصمیمات اصلی در تعیین سیستم های خلاء عبارتند از:

 • چه میزان جریان مورد نیاز است؟
 • چه سطح خلاء لازم است؟

با این کار فناوری مورد نیاز برای تولید خلاء تعریف خواهد شد.

مدل سازی و شبیه سازی جریان گرما و انبوه توسط ASPEN HYSYS برای فرآیند پالایش نفت در کاربرد میدانی و ساید چنل

دمنده ، آتش نشانی ، درب ضد انفجار

گذرگاه های هواگیر و همراه آن برای پاکسازی گازهای قابل اشتعال و قابل احتراق داخل کوره قبل از شروع و خاموش کردن طراحی شده اند. دمنده در حین کار عادی در حالت آماده باش قرار دارد. درب نگهبانی آتش برای رعایت شرایط شعله در اطراف مشعل در محفظه کوره استفاده می شود. درب ضد انفجار یک وسیله ایمنی برای کوره است. این کار هنگامی انجام می شود که یک فشار ناگهانی زیاد در داخل محفظه ایجاد شود و سپس درب را باز کند. هنگامی که فشار آزاد شد ، درب به طور خودکار بسته می شود.

دمنده های بخار برای دیوارهای کوره

به طور کلی از دمنده های جمع شونده با نازل های کوتاه و منفرد ، به نام دمنده های دیواری ، برای خارج کردن رسوب دوده از ناحیه محفظه احتراق استفاده می شود. در حین حرکت به جلو ، دمنده تقریباً ۵۰ میلی متر در دیواره کوره وارد می شود. نوک دمنده از یک نازل منفرد با یک جت پر انرژی تشکیل شده است که قادر به پاشش محیط دمیدن با سرعت مافوق صوت است. پس از اتمام حرکت رو به جلو ، دمیدن با تاخیر زمانی شروع می شود. همچنین با چرخش نوک ۳۶۰ درجه برای تمیز کردن رسوب تا شعاع ۱۵۰۰ میلی متر همراه است. انواع رسوب دوده به شکل سرباره نیاز به فاصله متراکم تری دارد که شعاع تمیز کردن موثر تقریباً ۱۰۰۰ میلی متر شود. فراوانی کارکرد به میزان ساخت دوده بستگی دارد.

کاربرد های بلوئر ساید چنل
کاربرد های بلوئر ساید چنل

تجزیه و تحلیل نقص و عیب یابی ماشین آلات ساید چنل و بلوئر

عیب یابی کمپرسورهای سانتریفیوژ ، بلورها و فن ها

کمپرسورهای سانتریفیوژ ، دمنده ها و فن ها ترکیب اصلی تجهیزات ماشین آلات بدون استفاده در کارخانجات فرآیند پتروشیمی را تشکیل می دهند. قطارهای کمپرسور سانتریفیوژ منفرد و بدون استفاده از کل عملکرد بخارهای بخار که بیش از ۱۰۰۰،۰۰۰ تن متریک (تقریبا ۲.۲ میلیارد پوند) اتیلن در سال تولید می کنند ، پشتیبانی می کنند. هنگامی که کارخانجات در این محدوده خاموش اضطراری به مدت چند ساعت را تجربه می کنند ، تلفات شعله ور به تنهایی می تواند ۴۰۰۰۰۰ دلار یا بیشتر باشد. شناخت به موقع مشکلات کمپرسور گریز از مرکز بسیار مهم است.

کاربردهای کمپرسورهای دوار و ساید چنل و بلوئر

دمنده های لوب مستقیم هم در فشار و هم در سرویس های خلا استفاده می شوند. واحدهای بزرگتر به طور مستقیم به درایورها خود متصل هستند و واحدهای کوچکتر نیز به جلو رانده می شوند. درایورها معمولاً موتور برقی هستند. برخی از مدلهای بزرگتر این امکان را دارند که بتواند اتصال مستقیم یک موتور الکتریکی دو یا چهار قطبی را فراهم کند. این دمنده ها معمولاً با یک سیستم ۶۰ هرتز در دور ۱۸۰۰ دور در دقیقه با کمتر از سرعت چهار قطبی اسمی کار می کنند. محدودیت اصلی این کمپرسور دوار فشار دیفرانسیل با روتورهای طولانی تر است که در آن انحراف بزرگ است. برای دستگاه دو لوب باید از فشار احتیاط بیشتری استفاده شود که روتور بیش از ۱.۵ برابر قطر روتور در فشارهایی بیش از ۸ دیفرانسیل psi باشد. کمپرسورهای سه لوب به طور ذاتی دارای روتور سفت تر هستند و با مشکل کمتری می توانند دیفرانسیل بالاتر را حفظ کنند. حد بالایی عملی باید ۱۰ دیفرانسیل psi برای واحدهای بالاتر از ۳۰۰۰ cfm و ۱۲ دیفرانسیل psi برای واحدهای کوچکتر باشد.

مشکلات کلی عملکرد ساید چنل و بلوئر

لوبهای دوار در بلوئرها ماشینکاری می شوند ، همانطور که قطعات بسیاری از کمپرسورهای هوا در حال حرکت هستند. هرگونه ورود گرد و غبار یا مواد به داخل دستگاه ، تأثیر جدی در عملکرد دمنده خواهد داشت. فاصله کوتاهی از قسمت تحویل دمنده و یا هر جابجایی هوای دیگر ، سوپاپ های بدون بازگشت باید در خطوط تهیه هوا قرار گیرد تا از احتمال گرگرفتگی در مواد جلوگیری شود. اگر خط لوله مسدود شود ، این همیشه امکان پذیر است.

ساید چنل
ساید چنل

نتیجه گیری

ساید چنل و بلوئرها از مهم ترین تجهیزات کارگاهی به شمار می روند و هوا را فشرده کرده و در نهایت آن را با فشار دفع می کنند تا خلایی ایجاد شود. شرکت اوژن اطلس سپهر ، ساید چنل های با کیفیتی را تولید می کند که در نوع خود بی نظیر است و این دستگاه ها در بخش های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و البته هر روزه نوع جدیدی از آن ها تولید می شود تا کارها در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.