بازار صنعت آب کشور
جستجو
درج آگهی رایگان
زانو 90 درجه پلی اتیلن

زانو 90 درجه تامین شده توسط شرکت مهاب پلیمر راستین غرب بر اساس استاندارد DIN16963 آلمان تولید میشود . این اتصال ( زانویی 90 درجه پلی اتیلن ) بنا بر درخواست مشتری به صورت سفارشی است و از گروه اتصالات جوشی است . اتصالات مایتری یا همان اتصالات جوشی به این صورت است که از همان لوله‌ای که تولید شده است بوسیله ابزارهای دقیق قطعاتی برش داده میشود و بوسیله دستگاه‌های جوش زاویه و دستگاه‌های تخصصی ساخت اتصالات , قطعات به یکدیگر جوش داده میشوند. این نوع اتصالات بهترین نوع اتصالات پلی اتیلن است و در صورتی که عملیات جوش طبق استاندارد و دقیق انجام شده باشد , نقطه جوش و اتصال مقاومتی بیشتر از خود لوله خواهد داشت و بسیار قابل اعتماد خواهد بود.
 این نوع اتصالات پلی اتیلن بهترین نوع اتصالات پلی اتیلن است و بالاترین کیفیت را در محل‌های جوش دارد و برای مصارف صنعتی و پر فشار پیشنهاد میشود. اتصالات زانویی در سیستم لوله کشی فاضلاب کاربرد مهمی دارد.

این نوع اتصالات به خاطر ساختار خمیده ی خود و به خاطر شباهت ساختاری به زانو با نام اتصالات زانویی شهرت دارند. زانو پلی اتیلن فاضلابی برای تغییر جهت مسیر لوله کشی و برای آب بندی و عدم نشت دهی لوله ها کاربرد ویژه ای دارند. این نوع اتصالات را بیشتر در زیر سیفون ها کار گذاری می کنند و در انواع صفحه دار روپیچ و توپیچ و خاردار کوپلی موجود می باشند
زانو جوشی ۹۰ درجه از اتصالات پر مصرف در خطوط انتقال به شمار می رود. بسته به گرید و فشار تحملی لوله و تعداد اجزای تشکیل دهنده زانو انواع مختلفی از این اتصال تولید می شود.
از اتصال زانو ۹۰ درجه در سیستم های آبرسانی تحت فشار، شبکه های توزیع آبرسانی، تاسیسات خانگی، سیستم های فاضلاب و همچنین سیستم های آبیاری بارانی و قطره ای استفاده می شود. این زانو بر اساس تعداد قطعات تشکیل دهنده آن شناخته می شود. هر چه تعداد قطعات بیشتر باشد تغییر زاویه با شدت کمتری صورت گرفته در نتیجه اغتشاش کمتری در جریان سیال در حین عبور از خط لوله ایجاد می شود.
برای تولید زانوی جوشی ۹۰ درجه بر حسب تعداد اجزای تشکیل دهنده برش صورت می گیرد. نحوه انجام کار به این صورت است که پس از تعیین نوع زانو (دوتکه، سه تکه و چهارتکه) زاویه برش معادل نصف حاصل تقسیم زاویه ۹۰ به تعداد اجزای منهای یک حاصل می شود. به عنوان مثال برای زانوی چهارتکه زاویه برش معادل نصف حاصلتقسیم نود به عدد ۳ یعنی ۱۵ درجه به دست می آید.