بازار صنعت آب کشور
جستجو
پلی اتیلن PE100 و PE 80
پلی اتیلن PE100 و PE 80

پلی اتیلن PE100

این ماده اولیه جدید ترین نوع مواد اولیه تولید کننده لوله های پلی اتیلنی است که لوله تولید شده از این ماده اولیه  دارای دانسیته بالا و ضخامت کم و وزن کمتری است و توانایی تحمل فشار بیشتری را نسبت به لوله پلی اتیلن ۸۰ دارد. در عین حال خاصیت ویژه دیگری که ماده اولیه PE100 به لوله پلی اتیلن می دهد  این است که در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید مقاوم است (خاصیت ضد اشعه ماوراء بنفش خورشید دارد)و این ویژگی کمک بزرگی به صنعت تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن کرده است.

پلی اتیلن PE 80

پلی اتیلن PE80 به مرور زمان و با پیشرفت در صنعت پلی اتیلن و پلیمر و همچنین با تولید پلی اتیلن PE100 دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد و پلی اتیلن PE80 درحال از رده خارج شدن می‌باشد.
پلی اتیلن PE80 دارای دانسیته کمتری نسبت به پلی اتیلن PE100 است و بنابراین لوله پلی اتیلن PE80 دارای وزن و ضخامت بیشتری میباشد که هزینه تولید آن را بسیار بیشتر از مواد پلی اتیلن PE100 می نماید که عملا استفاده از آن توجیه اقتصادی ندارد .
مواد پلی اتیلن PE80 در حال حاضر بیشتر در تولید لوله‌های دوجداره کاروگیت مورد استفاده قرار میگیرد و برخی تولید کنندگان لوله پلی اتیلن کماکان در تولید لوله‌های سایز بالا و تحت فشار از گرید مواد PE80 استفاده میکنند که اشتباه و در کوتاه مدت و بلند مدت به زیان مصرف کننده است.لوله پلی اتیلن که با مواد PE80 تولید میشود در سایزهای خیلی کم و برای استفاده دز زمینهای کشاورزی و باغات برای آبیاری مورد استفاده قرار میگیرد.استفاده از مواد PE80 برای تولید لوله پلی اتیلن منسوخ شده است و بهتر است با این گرید مواد به طور کلی خداحافظی کرد و به فراموشی سپرد.
شرکت مهاب پلیمر عرضه کننده انواع لوله های پلیمر در ایران می باشد.